YAZARLARA TAVSİYELER-2

Zahide Fürstenberger

Her zaman
Anlatılmamış bir hikaye vardır...

YAZARLARA TAVSİYELER-2

Yazarlık serüveninizde faydalanabileceğiniz, ilham alabileceğiniz içerikleri burada fırsat buldukça paylaşmaya çalışıyoruz. Bu içerikler de genellikle bizim dikkatimizi çeken, bize ilham veren içerikler oluyor. Ancak her konuda olduğu gibi, bu konuda da işin ustalarına danışmak en güzeli.

 

Bu çerçevede ilk tavsiyemiz yazar ve akademisyen Murat Gülsoy’un Can Yayınları’ndan çıkan Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık adlı kitabı.

 

Murat Gülsoy, öykü ve romanları çeşitli dillere çevrilen bir yazarımız olmasının yanı sıra, 2003 yılından beri de yaratıcı yazarlık eğitimi veriyor. Verdiği eğitimlerden yola çıkarak yazdığı kitapta gerçekliği yazı yoluyla yeniden kurmanın araçları, kurmacanın bilinen sınırlarıyla ihlâl edilebilir kuralları, ‘okunaklı’ bir anlatı kurmanın yolları gibi konularda elzem ipuçları veriyor. 

 

Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık’ıokuduktan sonra, dilerseniz yazarın 2021 yılı Nisan ayında başlayacak ve online ortamda yapılacak Yaratıcı Yazarlık Eğitimi ve Yaratıcı Yazarlık Atölyesi hakkında da kendi internet sitesinden bilgi edinebilirsiniz.